Typ transakcji
Grupa portali: Szukam-Nieruchomosci.com Invest-Poland.com Szukam-Inwestora.com
Szukam-Inwestora.com Szukam-Inwestora.com

Licytacja nieruchomości Nadma, gm. Radzymin

Szukam inwestora: Budownictwo, Nieruchomości komercyjne

Opis oferty


Obwieszczenie o pierwszej licytacji nieruchomości

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Wołominie Marcin Żydak Kancelaria Komornicza nr 13 w Wołominie na podstawie przepisu art. 867 w zw. z art. 10136 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 18-03-2021 r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej przy ul. Sikorskiego 17, 05-200 Wołomin (Sala Bankietowa Karolina) odbędzie się
pierwsza licytacja
nieruchomości gruntowej - niezabudowanej, położonej w miejscowości Nadma, gm. Radzymin, stanowiącej własność dłużnika, posiadającej założoną Księgę Wieczystą nr WA1W/00035442/6 w Sądzie Rejonowym w Wołominie.
Nieruchomość oszacowana jest na kwotę: 652.269,00 zł.*
Cena wywoławcza w powyższej licytacji wynosi: trzy czwarte wartości oszacowania tj. kwotę: 489.201,75 zł.*
* Uwaga: cena zawiera 23% vat
Przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, tj. kwotę: 65.226,90 zł, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmię można wpłacić gotówką w kancelarii komornika lub na rachunek bankowy komornika:
17 1020 1026 0000 1802 0179 3181 Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Oddział 2 w Warszawie
Rękojmię złożoną przez licytanta, któremu udzielono przybicia, zatrzymuje się; pozostałym licytantom rękojmię zwraca się niezwłocznie. Jeżeli nabywca nie wykonał w terminie warunków licytacji co do zapłaty ceny, traci rękojmię, a skutki przybicia wygasają. Z utraconej rękojmi pokrywa się koszty egzekucji związanej ze sprzedażą, a reszta wchodzi w skład sumy uzyskanej w egzekucji albo jeżeli egzekucja została umorzona jest przelewana na dochód Skarbu Państwa (art. 8671 kpc w zw. z art. 10136 § 1 kpc).
Rękojmi nie składa wierzyciel przystępujący do przetargu, któremu przysługuje wierzytelność o wartości nie niższej od wysokości rękojmi i jeżeli do tej wysokości jego wierzytelność oraz prawa korzystające z pierwszeństwa przed tą wierzytelnością znajdują pokrycie w cenie wywołania. Jeżeli wartość wierzytelności jest niższa od wysokości rękojmi albo znajduje tylko częściowe pokrycie w cenie wywołania, wysokość rękojmi obniża się – w pierwszym przypadku do różnicy między pełną rękojmią a wartością wierzytelności, w drugim przypadku – do części wartości wierzytelności niepokrytej w cenie wywołania.
Nabywca jest zobowiązany zapłacić cenę nabycia natychmiast po udzieleniu mu przybicia. Gdy jednak cena nabycia przewyższa pięćset złotych, obowiązek nabywcy ogranicza się do złożenia natychmiast jednej piątej ceny, nie mniej jednak niż pięćset złotych, przy czym resztę ceny, na którą zalicza się złożoną rękojmię, uiszcza się w dniu następnym w godzinach urzędowania kancelarii komorniczej lub na rachunek bankowy komornika do godziny osiemnastej dnia następnego. Jeżeli ten dzień przypada w sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, cenę uiszcza się w następnym dniu po dniu albo dniach wolnych od pracy.
Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc oraz w zw. z art. 10136 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
W przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo, osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym oraz licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji. Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym, chyba że chodzi o pełnomocnictwo udzielone adwokatowi lub radcy prawnemu (art. 8672 kpc w zw. z art. 10136 § 1 kpc).
Nieruchomość tą można oglądać w ciągu dwóch tygodni poprzedzających dzień licytacji zaś operat szacunkowy nieruchomości znajduje się do wglądu w kancelarii komornika.

licytacja komorniczanieruchomość komercyjnasprzedam komercyjnelicytacje komornicze oferty

Podobne oferty


Poszukuję inwestora lub dewelopera

1 700 000 zł mazowieckie, Żółwin
aktualizacja: 03.08.2026

Szukam inwestora: Budownictwo

[joint venture / poszukuję inwestora lub dewelopera] Gotowy projekt z PnB – Żółwin k. Podkowy Leśnej (woj....

szukam inwestora

1 700 000 zł mazowieckie, Żółwin
aktualizacja: 03.08.2026

Działka pod zabudowę Warszawa Mokotów

mazowieckie, Warszawa-Mokotów
aktualizacja: 06.07.2026

Szukam inwestora: Budownictwo

Atrakcyjna dzialka o pow.1100m/2 w sąsiedztwie Mostu Siekierkowskiego przy ulicy Antoniewskiej. Działka z prawem zabudowy. Nieruchomość posiada aktualny plan zagospodarowania przestrzennego. Szukam osoby w postaci...

działka mokotówgrunt komercyjny mokotówkomercyjne mokotówmost siekierkowski działkadeweloperskie warszawa

mazowieckie, Warszawa-Mokotów
aktualizacja: 06.07.2026

Przyjmę inwestora / inwestorów - Karpacz inwestycja dewelope...

małopolskie
aktualizacja: 01.09.2026

Szukam inwestora: Budownictwo, Nieruchomości komercyjne

Przyjmę do spółki celowej poważnego Inwestora lub Inwestorów z niezbędnym kapitałem. Projekt zakłada budowę apartamentów w Karpaczu , łączna powierzchnia użytkowa mieszkalna to poziom 38000...

inwestycja deweloperskakarpacz budowa apartamentówinwestycja w karpaczuszukam inwestoraszukam kapitałuinwestor projekt deweloperski

małopolskie
aktualizacja: 01.09.2026

Poszukuję inwestora, wspólnika , firmy budowlanej do projekt...

1 600 000 zł dolnośląskie
aktualizacja: 31.08.2026

Szukam inwestora: Budownictwo, Finanse, ubezpieczenia, Inna branża

Poszukuję inwestora lub wspólnika do projektu deweloperskiego polegającego w początkowym etapie na budowie czterech lokali mieszkalnych w zabudowie bliźniaczej . Miejscowość oddalona od Wrocławia o...

szukam inwestoraszukam kapitałuinwestycja deweloperskainwestor projekt deweloperskiszukam inwestora deweloperka

1 600 000 zł dolnośląskie
aktualizacja: 31.08.2026
Grupa portali: Szukam-Inwestora.com Szukam-Nieruchomosci.com Invest-Poland.com
Partnerzy eFaktor StockWatch Business Angels Club doinvest partners Fordata
© 2003-2026 doinvest partners
Strona korzysta z plików cookies. Więcej na temat plików cookies znajdziesz w regulaminie.    Akceptuję