Typ transakcji
Grupa portali: Szukam-Nieruchomosci.com Invest-Poland.com Szukam-Inwestora.com
Szukam-Inwestora.com Szukam-Inwestora.com

Sprzedam dobrze prosperującą firmę produkcyjną z całą produkcją na eksport

Sprzedam firmę: Produkcja - inne

Opis oferty


Nasza firma powstała w 2008 roku i od 2009 roku produkuje elementy szklane i lustrzane dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma ma siedzibę w Polsce, niedaleko granicy z Niemcami. Niektóre elementy są produkowane na miejscu, inne (duże zamówienia) są zamawiane u podwykonawców w celu skrócenia czasu produkcji i obniżenia kosztów. Firma nie ma problemów z pracownikami, wszyscy pracują w firmie od wielu lat.
Zakład produkcyjny znajduje się w pobliżu Wrocławia przy autostradzie A 4. Zamówienia dostarczane klientom w cyklach dwu-tygodniowych. Do transportu wykorzystywane są firmy zewnętrzne. Wszyscy klienci są w Niemczech.
Jeśli ktoś o tym myśli, istnieje możliwość przeniesienia miejsca produkcji bez strat dla usług przedsiębiorstwa.
Krótki opis firmy:
Firma została założona w 2008 roku. W 2009 roku rozpoczęliśmy pierwszą produkcję.
Po trudnych początkach w roku 2010 spółka przeszła restrukturyzację. W wyniku zmian, zamówienia z długimi terminami realizacji oraz długoseryjne są zamawiane u dostawców zewnętrznych. W wyniku zmian, zmniejszono zatrudnienie oraz w sposób znaczny zmniejszono ilość reklamacji. Przemysł motoryzacyjny, który obsługujemy, jest bardzo wymagający, a spółka jest znana jako największy dostawca w tej branży. Jednocześnie prowadzimy rozmowy z naszymi klientami na temat dalszego rozwoju naszej współpracy. Co roku potwierdzane są warunki współpracy z klientami indywidualnie na cały rok obrotowy. W branży motoryzacyjnej jest to 01.08. do 31.07. kolejnego roku. Warunki współpracy potwierdzane są co 12 miesięcy. Wtedy pojawiają się nowe produkty, które wprowadzane są do produkcji.
Nasz zakład produkcyjny znajduje się w hali wynajmowanej daleko od budynków mieszkalnych. W naszym zakładzie pracuje 6 osób. Pracownicy są związani umowami o pracę na czas nieokreślony. Pracownicy otrzymują premię kwartalną i otrzymują dodatkową premię na koniec roku kalendarzowego, która zależy od wyników firmy. Kierownik zakładu jest odpowiedzialny za produkcję, logistykę i zakup surowców. Ponadto związany jest umową o finansowaniu jego studiów, zgodnie z nią po ich ukończeniu, zobowiązany jest pracować w spółce przez okres trzech lat. Obecnie jest to osoba, która prowadzi nasz obiekt na bieżąco i ma rozległą wiedzę na temat tego, co dzieje się u naszych klientów. Uczestniczy w rozpatrywaniu reklamacji i zakupu surowców oraz sprzętu. W chwili obecnej kupiliśmy nowy stół do cięcia szkła, który został zmontowany w naszej zakładzie produkcyjnym pod nadzorem naszego kierownika.
Dużą część zamówień od naszych klientów kupujemy jako wyroby gotowe od firm zewnętrznych i sprawdzamy je w naszym zakładzie pod względem jakości i pakujemy zgodnie z życzeniem klienta. To znacznie skraca czas produkcji i w sposób znaczny pozwoliło obniżyć koszty produkcji. W naszej fabryce produkujemy artykuły z krótkimi terminami dostawy i małych ilościach, co byłoby dla naszych dostawców droższe.
Czas realizacji dostaw do naszych klientów to 3-4 tygodnie od potwierdzenia zamówienia, dzięki czemu mamy wystarczająco dużo czasu na ich wykonanie. Terminy płatności naszych odbiorców to 7-14 dni. Natomiast terminy płatności naszych dostawców to 30-45 dni.

Krótkie zestawienie wyników
rok, sprzedaż, zysk w mln zł (dane z zeznań podatkowych)
• 2018 - 3,78 - 0,99
• 2017 - 3,44 - 0,88
• 2016 - 3,17 - 0,85
• 2015 - 2,66 - 0,57
Firma nie ma problemów strukturalnych. Dwóch właścicieli odpowiedzialnych za sprzedaż, zakupy, finanse, logistykę i produkcję. Kierownik fabryki zajmuje się produkcją i zarządza personelem. Księgowość, Kadry prowadzone są przez firmy zewnętrzne.
Obecnie firma działa głównie jako spółka jawna ze względów podatkowych. Jednak przed sprzedażą jest przekształcany w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Sprzedaż spółki odbywać się będzie jako sprzedaż całości z jej majątkiem oraz klientami i dostawcami.
Spółka nie ma innych pożyczek niż leasing samochodów osobowych.

sprzedam produkcjęsprzedam firmę produkcyjnąsprzedaż firmprosperujący biznessprzedam biznessprzedaż firmy wrocław

Podobne oferty


Sprzedam spółkę działającą w branży metalowej,specjalizacja...

2 100 000 zł dolnośląskie, Piotrowice
aktualizacja: 25.06.2019

Sprzedam firmę: Produkcja - inne

Sprzedamy niezadłużoną Spółkę z o.o., działającą ponad 28 lat, Dolny Śląsk (koło Jawora) przy drodze krajowej nr...

2 100 000 zł dolnośląskie, Piotrowice
aktualizacja: 25.06.2019

Sprzedam kopalnie piasku

850 000 zł dolnośląskie, Ostaszów
aktualizacja: 13.06.2019

Sprzedam firmę: Produkcja - inne

Sprzedam kopalnie z koncesją na wydobywanie piasku do 24.01.2027 r. z aktualnym planem ruchu. Przedmiotem działalności jest wydobywanie kruszywa naturalnego w miejscowości Ostaszów, województwo dolnośląskie....

850 000 zł dolnośląskie, Ostaszów
aktualizacja: 13.06.2019

Sprzedam firmę - produkcja drzwi zewnętrznych

1 350 000 zł dolnośląskie, Zawidowice
aktualizacja: 19.11.2018

Sprzedam firmę: Produkcja - inne

Sprzedam funkcjonujące przedsiębiorstwo produkcyjne wraz z technologią wysokiej jakości drzwi zewnętrznych i wewnętrznych z możliwością zmiany produkcji. Wyposażone w maszyny stolarskie, centrum obróbcze i lakiernię....

sprzedam firmę produkcyjnąsprzedam produkcjęfirma produkcyjna sprzedaż

1 350 000 zł dolnośląskie, Zawidowice
aktualizacja: 19.11.2018

Sprzedam produkcję - wyroby metalowe

1 500 000 zł pomorskie
aktualizacja: 18.07.2019

Sprzedam firmę: Produkcja - inne

Podstawą działalności firmy jest produkcja artykułów wyposażenia wnętrz z drutu, blachy perforowanej, rur i profili. Produkcja ob.: stoiska ekspozycyjne, stoiska reklamowe, stoiska sklepowe, regały sklepowe,...

sprzedam produkcjęsprzedam firmę produkcyjnąsprzedam biznes produkcja

1 500 000 zł pomorskie
aktualizacja: 18.07.2019

Producent reklam, led, neony, stałe zlecenia

750 000 zł wielkopolskie
aktualizacja: 17.07.2019

Sprzedam firmę: Produkcja - inne

Sprzedam 70% udziałów w spółce producenta reklam. -stałe zlecenia głównie z zagranicy (Niemcy, Austria) -park maszyn -produkujemy...

sprzedam udziałysprzedaż udziałów

750 000 zł wielkopolskie
aktualizacja: 17.07.2019
Grupa portali: Szukam-Inwestora.com Szukam-Nieruchomosci.com Invest-Poland.com
Partnerzy eFaktor StockWatch Business Angels Club doinvest partners Fordata
© 2003-2019 doinvest partners
Strona korzysta z plików cookies. Więcej na temat plików cookies znajdziesz w regulaminie.    Akceptuję