Typ transakcji
Grupa portali: Szukam-Nieruchomosci.com Invest-Poland.com Szukam-Inwestora.com
Szukam-Inwestora.com Szukam-Inwestora.com

Sprzedam dobrze prosperującą firmę produkcyjną z całą produkcją na eksport

Sprzedam firmę: Produkcja - inne

Opis oferty


Nasza firma powstała w 2008 roku i od 2009 roku produkuje elementy szklane i lustrzane dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma ma siedzibę w Polsce, niedaleko granicy z Niemcami. Niektóre elementy są produkowane na miejscu, inne (duże zamówienia) są zamawiane u podwykonawców w celu skrócenia czasu produkcji i obniżenia kosztów. Firma nie ma problemów z pracownikami, wszyscy pracują w firmie od wielu lat.
Zakład produkcyjny znajduje się w pobliżu Wrocławia przy autostradzie A 4. Zamówienia dostarczane klientom w cyklach dwu-tygodniowych. Do transportu wykorzystywane są firmy zewnętrzne. Wszyscy klienci są w Niemczech.
Jeśli ktoś o tym myśli, istnieje możliwość przeniesienia miejsca produkcji bez strat dla usług przedsiębiorstwa.
Krótki opis firmy:
Firma została założona w 2008 roku. W 2009 roku rozpoczęliśmy pierwszą produkcję.
Po trudnych początkach w roku 2010 spółka przeszła restrukturyzację. W wyniku zmian, zamówienia z długimi terminami realizacji oraz długoseryjne są zamawiane u dostawców zewnętrznych. W wyniku zmian, zmniejszono zatrudnienie oraz w sposób znaczny zmniejszono ilość reklamacji. Przemysł motoryzacyjny, który obsługujemy, jest bardzo wymagający, a spółka jest znana jako największy dostawca w tej branży. Jednocześnie prowadzimy rozmowy z naszymi klientami na temat dalszego rozwoju naszej współpracy. Co roku potwierdzane są warunki współpracy z klientami indywidualnie na cały rok obrotowy. W branży motoryzacyjnej jest to 01.08. do 31.07. kolejnego roku. Warunki współpracy potwierdzane są co 12 miesięcy. Wtedy pojawiają się nowe produkty, które wprowadzane są do produkcji.
Nasz zakład produkcyjny znajduje się w hali wynajmowanej daleko od budynków mieszkalnych. W naszym zakładzie pracuje 6 osób. Pracownicy są związani umowami o pracę na czas nieokreślony. Pracownicy otrzymują premię kwartalną i otrzymują dodatkową premię na koniec roku kalendarzowego, która zależy od wyników firmy. Kierownik zakładu jest odpowiedzialny za produkcję, logistykę i zakup surowców. Ponadto związany jest umową o finansowaniu jego studiów, zgodnie z nią po ich ukończeniu, zobowiązany jest pracować w spółce przez okres trzech lat. Obecnie jest to osoba, która prowadzi nasz obiekt na bieżąco i ma rozległą wiedzę na temat tego, co dzieje się u naszych klientów. Uczestniczy w rozpatrywaniu reklamacji i zakupu surowców oraz sprzętu. W chwili obecnej kupiliśmy nowy stół do cięcia szkła, który został zmontowany w naszej zakładzie produkcyjnym pod nadzorem naszego kierownika.
Dużą część zamówień od naszych klientów kupujemy jako wyroby gotowe od firm zewnętrznych i sprawdzamy je w naszym zakładzie pod względem jakości i pakujemy zgodnie z życzeniem klienta. To znacznie skraca czas produkcji i w sposób znaczny pozwoliło obniżyć koszty produkcji. W naszej fabryce produkujemy artykuły z krótkimi terminami dostawy i małych ilościach, co byłoby dla naszych dostawców droższe.
Czas realizacji dostaw do naszych klientów to 3-4 tygodnie od potwierdzenia zamówienia, dzięki czemu mamy wystarczająco dużo czasu na ich wykonanie. Terminy płatności naszych odbiorców to 7-14 dni. Natomiast terminy płatności naszych dostawców to 30-45 dni.

Krótkie zestawienie wyników
rok, sprzedaż, zysk w mln zł (dane z zeznań podatkowych)
• 2018 - 3,78 - 0,99
• 2017 - 3,44 - 0,88
• 2016 - 3,17 - 0,85
• 2015 - 2,66 - 0,57
Firma nie ma problemów strukturalnych. Dwóch właścicieli odpowiedzialnych za sprzedaż, zakupy, finanse, logistykę i produkcję. Kierownik fabryki zajmuje się produkcją i zarządza personelem. Księgowość, Kadry prowadzone są przez firmy zewnętrzne.
Obecnie firma działa głównie jako spółka jawna ze względów podatkowych. Jednak przed sprzedażą jest przekształcany w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Sprzedaż spółki odbywać się będzie jako sprzedaż całości z jej majątkiem oraz klientami i dostawcami.
Spółka nie ma innych pożyczek niż leasing samochodów osobowych.

sprzedam produkcjęsprzedam firmę produkcyjnąsprzedaż firmprosperujący biznessprzedam biznessprzedaż firmy wrocław

Podobne oferty


Sprzedam kopalnie piasku

850 000 zł dolnośląskie, Ostaszów
aktualizacja: 27.09.2019

Sprzedam firmę: Produkcja - inne

Sprzedam kopalnie z koncesją na wydobywanie piasku do 24.01.2027 r. z aktualnym planem ruchu. Przedmiotem działalności jest wydobywanie kruszywa naturalnego w miejscowości Ostaszów, województwo dolnośląskie....

850 000 zł dolnośląskie, Ostaszów
aktualizacja: 27.09.2019

Sprzedam firmę - produkcja drzwi zewnętrznych

980 000 zł dolnośląskie, Zawidowice
aktualizacja: 09.09.2019

Sprzedam firmę: Produkcja - inne

Sprzedam funkcjonujące przedsiębiorstwo produkcyjne wraz z technologią wysokiej jakości drzwi zewnętrznych i wewnętrznych z możliwością zmiany produkcji. Wyposażone w maszyny stolarskie, centrum obróbcze i lakiernię....

sprzedam firmę produkcyjnąsprzedam produkcjęfirma produkcyjna sprzedażprodukcja drzwi

980 000 zł dolnośląskie, Zawidowice
aktualizacja: 09.09.2019

Sprzedam przedsiębiorstwo wraz z nieruchomościami

1 150 000 zł małopolskie, Łomna
aktualizacja: 22.10.2019

Sprzedam firmę: Produkcja - inne

Budynek, w którym zlokalizowane są dwa odrębne lokale: parter – lokal użytkowy o pow. użytkowej 294,97 m2,...

sprzedaż przedsiębiorstwasprzedam przedsiębiorstwofirma na sprzedażsprzedam biznes

1 150 000 zł małopolskie, Łomna
aktualizacja: 22.10.2019

Likwidator sprzeda nieruchomość przemysłowo-inwestycyjną

3 400 000 zł łódzkie
aktualizacja: 21.10.2019

Sprzedam firmę: Produkcja - inne

Likwidator Spółki z o. o. Bioelektrociepłownia Sieradz sprzeda nieruchomość zabudowaną (nr działek 79/15, 79/16, 79/17) - KW...

hale i magazynynieruchomość przemysłowałódzkiesieradz

3 400 000 zł łódzkie
aktualizacja: 21.10.2019

Sprzedam zakład produkcji i markę produktów z betonu archite...

1 500 000 zł śląskie, Bielsko-Biała
aktualizacja: 21.10.2019

Sprzedam firmę: Produkcja - inne

Wiodącą na rynku Polskim oraz eksportująca produkty marka. Zorganizowane przedsiębiorstwo z grupą wyspecjalizowanych fachowców. Szerokie portfolio produktów...

produkcja beton architektoniczzaklad prefabrykacji betonybetoniarniabeton architektoniczny

1 500 000 zł śląskie, Bielsko-Biała
aktualizacja: 21.10.2019
Grupa portali: Szukam-Inwestora.com Szukam-Nieruchomosci.com Invest-Poland.com
Partnerzy eFaktor StockWatch Business Angels Club doinvest partners Fordata
© 2003-2019 doinvest partners
Strona korzysta z plików cookies. Więcej na temat plików cookies znajdziesz w regulaminie.    Akceptuję